fbpx
University of Northern Iowa fillon bashkëpunimin me UHZ

University of Northern Iowa fillon bashkëpunimin me UHZ

Rektori, Prof.Dr. Fadil Millaku dhe Prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar dhe ngritje të cilësisë, Prof. asoc. Dr. Ibish Mazreku kanë pritur në takim Ph.D. Kristi Marchesani, drejtoreshë e asociuar e drejtoratit  të pranimeve, rekrutimit dhe pranimeve  ndërkombëtare në Universitetin Northern të Iowa-s.

Gjatë vizitës dy palët diskutuan rreth fillimit të bashkëpunimit dhe marrëveshjeve ndërkombëtare, për shkëmbim të stafit akademik dhe studentëve. Marrëveshja pritet të nënshkruhet së shpejti.

[Best_Wordpress_Gallery id=”73″ gal_title=”Iowa Northern”]

 

Translate »